Piaskowanie trawnika nie tylko piaskiem

Piaskowanie to zabieg, który sprawia, że gleba lepiej utrzymuje wilgoć, nie zbryla i nie zbija się, a dzięki temu rośliny lepiej się ukorzeniają. Do piaskowania, jak sama nazwa wskazuje, można wykorzystać zwykły piasek, choć zawsze warto zwrócić uwagę na jego parametry, aby sam proces był łatwiejszy i skuteczniejszy. Alternatywą dla piasku jest zeolit ogrodniczy WATER-STOP – naturalny minerał w postaci granulatu, który zadziała dokładnie tak jak piasek, a ponadto magazynuje wodę deszczową, aby oddać ją glebie w okresie bez deszczu. Wraz z wodą absorbuje nawozy i wydłuża proces ich uwalniania do gleby.

Naturalne zalety zeolitu ogrodniczego

Zeolit ogrodniczy to skruszony skalny minerał. Pozwala nie tylko na poprawienie właściwości gleby, ważnym aspektem jego działania jest również zdolność do oczyszczania gleby z zanieczyszczeń chemicznych. Ma też właściwości aseptyczne, dzięki czemu znacząco ogranicza rozwijanie się chorób.

To dlatego zeolit ogrodniczy WATER-STOP nasi klienci wykorzystują już nie tylko do procesu piaskowania trawników, ale także przy okazji wysiewu, nowych nasadzeń lub podczas przesadzania roślin z miejsca na miejsce. Zakorzenianie się rośliny w nowym podłożu wymaga wsparcia, a zeolit doskonale się sprawdza w takich sytuacjach.

Wskazówki dotyczące piaskowania zeolitem

W naszym sklepie znajdą Państwo opis działania zeolitu WATER-STOP oraz krótką instrukcję stosowania preparatu w konkretnych sytuacjach wraz z dozowaniem i sposobem aplikacji. Chętnie odpowiemy także na Państwa pytania. Wszelkie polecenia popieramy doświadczeniami naszych Klientów, którzy coraz chętniej stosują zeolit jako alternatywę dla piasku.

Zeolit ogrodniczy WATER-STOP w naszym sklepie

Zeolit WATER-STOP oferujemy w niewielkich, 20-kilogramowych opakowaniach, które można wykorzystać podczas jednorazowych nasadzeń i w dużych pakietach – dla tych, którzy mają do zagospodarowania duże powierzchnie.

Ilustracja do produktu zeolit ogrodniczy

Zeolit do piaskowania gleb - WATER-STOP

Przejdź do sklepu i zapoznaj się z produktem!
<- Wróć do Wiadomości