Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje sorbent. W domach mieszkalnych często pełni funkcję pochłaniaczy wilgoci lub filtrów w kuchennych okapach. Obecnie w dobie gwałtownego rozwoju przemysłu i motoryzacji stały się one podstawową formą zabezpieczającą środowisko przed wyciekami niebezpiecznych substancji.

Uniwersalny sorbent – do paliwa, do oleju w warsztacie i na stacji paliw

Obecnie, gdy żyjemy dynamicznie, potrzebujemy szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Pomogą nam one w obliczu trudnych i niespodziewanych sytuacji. Dlatego w przypadku niefortunnych wycieków substancji płynnych, stosuje się preparaty granulowane. Granulat natychmiast pozostawia wybrane miejsce suche i bezpieczne. Dodatkowo pozwala szybko ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się roztworów.

Gdzie wykorzystujemy sorbent do oleju, paliwa lub innych wycieków?

Różnego rodzaju oleje pojawiają się w wielu miejscach pracy, takich jak: zakład produkcyjny czy przetwórczy. Podczas przesyłu substancji w rurociągach i w warsztatach. Właśnie w tych miejscach może dojść do niespodziewanych wycieków oleju (sorbent do oleju). Przydatność sorbentu jest wykorzystywana w wielu przedsiębiorstwach. Na stacjach paliw (sorbent do paliwa) lub podczas usuwania farb, lakierów, płynów chłodniczych itp. (sorbent do warsztatu). Dzięki uniwersalności sorbentów, używa się ich do czyszczenia stanowisk oraz we wszystkich miejscach, gdzie wymagana jest ochrona ludzi i środowiska naturalnego.
Ilustracja do produktu sorbent mineralny

Sprawdź cenę sorbentu w naszym sklepie

Przejdź do naszego sklepu i dokonaj zakupu bezpośrednio u producenta.
<- Wróć do Wiadomości