Jak skutecznie czyścić kostkę brukową

Zawsze radzimy zaczynać od tych najcięższych zabrudzeń i największych powierzchni. Podjazd, bez względu na to, czy z kostki brukowej, asfaltu, betonu, oprócz tego – podłoga w garażu. Trafiają się na nich plamy z oleju, smaru, inne ciężkie zabrudzenia. Ale są też te „zwyczajne” plamy, nacieki, przy krawężnikach mech. Tutaj wystarczą dwa preparaty z naszej oferty i woda. Mowa oczywiście o Odplamiaczu do kostki brukowej i Płynie do mycia kostki brukowej. Czyszczenie punktowe, a następnie powierzchniowe daje świetne efekty. Do preparatów dołączona jest krótka, prosta instrukcja. Aby utrwalić rezultaty i zabezpieczyć powierzchnię, warto też zastosować Impregnat do kostki brukowej – kiedyś traktowany jako dodatek, dziś wybierany przez naszych klientów niejako w pakiecie. Zabezpieczenie wyczyszczonej powierzchni pozwala na uniknięcie mocnych zabrudzeń w kolejnym sezonie, ale stanowi także ochronę kolorów i wpływa na odporność na warunki atmosferyczne.

Piaskowanie trawnika to inwestycja

Dobrą praktyką w czasie przeprowadzania prac porządkowych jest również piaskowanie trawnika, o którym szerzej piszemy we wszystkich tekstach o zeolicie ogrodniczym. To naturalny, bezpieczny i niezwykle skuteczny produkt, który pomaga w pielęgnacji trawnika – wzmacnia ukorzenienie trawy i roślin, gromadzi wilgoć i oddaje ją roślinom w okresach niedoboru deszczu, poprawia uwalnianie do gleby składników odżywczych, np. z nawozów. Ponadto również świetnie działa w walce z chorobami roślin.

Preparaty, które warto mieć w garażu

W procesie porządkowania podwórka, ogrodu i pomieszczeń gospodarczych, dobrze jest wykonać pomniejsze prace – tak, aby jakaś awaria nie zaskoczyła nas w nadchodzących miesiącach. Na bieżąco można zadbać o udrożnienie rur, odrdzewienie newralgicznych elementów – nie tylko tych widocznych, ale również takich, które wpływają na działanie urządzeń i maszyn. Na koniec, warto sprawdzić, czy pod ręką mamy środki higieny – płyn do dezynfekcji i pastę BHP do czyszczenia rąk. Ta dostępna w naszym sklepie jest skuteczna i biodegradowalna.

Pełna oferta Unisorbent

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Kompleksowe porządki wiosenne nie muszą być ani czasochłonne, ani bardzo meczące. Wybór odpowiednich środków i stosowanie się do zawartych na opakowaniach instrukcji sprawi, że w niedługim czasie przygotujesz się na nadchodzący sezon.

Ilustraca - sklep unisorbent

Sklep UNISORBENT

Wszystkie produkty opisane w tym artykule znajdziesz w naszym sklepie.
<- Wróć do Wiadomości